Jagram-Pro Italy Jagram-Pro Deutschland Jagram-Pro La France Jagram-Pro English Jagram-Pro Espaniol Jagram-Pro Polska
Jagram-Pro S.A.

Drewniane wiaty garażowe

Drewniane wiaty garażowe to świetna alternatywa dla tradycyjnego garażu, murowanego lub garażu opartego o stalową konstrukcję. Jeżeli Ty również zastanawiasz się jakie rozwiązanie wybrać dla swojego samochodu. Święcie przekonany jesteś o słuszności garażu tradycyjnego, murowanego. Zobacz jakie możliwości są w przypadku rozwiązania w oparciu o drewno gięto-klejone.

Technologia wykonania

Zastanawiająca jest technologia wykonania takiego carportu. Technologia tworzenia wiat z elementów gięto-klejonych jest czymś nowym. W takim garażu nie znajdzie się całych elementów, z pnia. Są to kantówki czy też łuki drewniane stworzone z kilku tzw. lamel sklejonych ze sobą i odpowiednio wygięte. Pozwala to na tworzenie naprawdę ciekawych elementów przez co cała konstrukcja robi ogromne wrażenie.

Drewniane wiaty garażowe

Każdy element jest ciśnieniowo impregnowany, przez co jest zabezpieczony od czynników zewnętrznych. Oczywiście pomalować można już dowolnie, jakimkolwiek preparatem do drewna. Jak kto woli. No i do tego gwarancja, udzielana na rok w kwestii spoiwa klejowego oraz 10 lat na wytrzymałość konstrukcji. Kwestia montażu też jest bardzo fajnie rozwiązana. Otóż do każdej wiaty dołączona jest instrukcja montażu. Sprawia to, że klient może sam o własnych siłach postawić taką konstrukcję. No ewentualnie przy pomocy sąsiada. I w dodatku firma dostarczy klientowi towar do domu, więc może dokonać takiego zakupu bez wychodzenia z domu. Wielki plus.

Jak to wygląda cenowo?

Wszystko uzależnione jest od tego, na ile samochodów taka wiata ma być przeznaczona. W standardzie można znaleźć jedno, dwu i trzystanowiskowe. Cena w zależności od wyboru modelu waha się od 1 600 zł do 12 000 zł.

Jak na drewniane wiaty garażowe może i do najtańszych nie należy jednak w dalszym ciągu jest to kwota porównywalna z tradycyjnym garażem, a pozbawione jego wad, elegancja i możliwość modyfikacji sprawia, że jest to idealne rozwiązanie i dla osób, które mają ograniczone miejsce na postawienie takiej konstrukcji ale i dla osób, które cenią sobie wygodę, funkcjonalność i estetykę.

Przepisy prawne

Aktualizacja na rok 2017
Tutaj kwestia ta wygląda wygodnie jeżeli chodzi o wiaty. Jeżeli konstrukcja nie przekracza 35 metrów kwadratowych to pozwolenie na budowę nie jest wymagane, wymagane jest jedynie zgłoszenie, są oczywiście szczególne przypadki które mimo spełnionych warunków wymagają pozwolenia.

Interpretacja wpisu:
Dziennik Ustaw RP Poz. 290
Art. 29.2a
Art. 29.2c