Jagram-Pro Italy Jagram-Pro Deutschland Jagram-Pro La France Jagram-Pro English Jagram-Pro Espaniol Jagram-Pro Polska
Jagram-Pro S.A.

Koszt budowy garażu tradycyjnego a koszt budowy wiaty drewnianej

Budowa wiaty drewnianej – koszty

Koszt czyli główny wyznacznik

Jeśli cały czas żyłeś w przekonaniu, że garaż to spory wydatek, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Wiaty drewniane to doskonała alternatywa dla drogich garaży murowanych. Zimą doskonale chronią auto przed śniegiem, a latem przed promieniami słońca.

Koszt takiej wiaty?

Wiaty drewniane stale zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego. Są łatwe w montażu, doskonale spełniają swoje zdanie, są przy tym piękną ozdobą naszego podwórka. Do tego dochodzi jeszcze kwestia pieniędzy. Stawiając taką wiatę sporo zaoszczędzimy.

Rezygnujesz z zaprawy i cegieł? Masz więcej pieniędzy w portfelu

Zastanówmy się teraz ile wydamy na budowę takiego cuda. Ceny wiat firmy Jagram-Pro S.A. wahają się od 1.600 zł do nawet 12.000 zł. Skąd taka rozbieżność? Wszystko zależy od tego jaki model wiaty wybierzesz. Jednak nawet kiedy zdecydujesz się na najdroższą z wiat, to i tak zapłacisz mniej niż za budowę tradycyjnego garażu. Tutaj za same materiały budowalne wydasz nie mniej niż 20.000 zł. Dolicz do tego jeszcze koszt robocizny.

Dlaczego za wiatę drewnianą zapłacimy mniej niż za tradycyjny garaż?

To bardzo proste pytanie. Kluczem są użyte materiały oraz koszt związane z montażem. Dziś do budowy wiat używa się drewna klejonego. Jest to stosunkowo tani materiał, jednak nie znaczy to, że jest gorszy od cegły. Drewno klejone posiada wiele zalet. Jedną z nich jest to, że można mu nadawać przeróżne kształty. Dzięki temu z tego materiału powstają przepiękne i niepowtarzalne budowle.
Drewno klejone jest też wyjątkowo trwałym materiałem. Każdy element jest ciśnieniowo impregnowany, przez co jest zabezpieczony na długie lata.
Koszt zaoszczędzimy również na montażu. Taką wiatę bez problemu zamontujesz sam. Producent Jagram-Pro S.A. dołącza do nich jasną instrukcję. Dodatkowo, wiata nie wymaga pozwolenia na budowę, w większości przypadków wystarczy zgłoszenie. Zaoszczędzisz więc kilka dodatkowych groszy ograniczając formalności.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, a przy tym cieszyć się piękną ozdobą naszego podwórka, zastanów się na wybraniem drewnianej wiaty zamiast standardowego garażu. To Ci się opłaci!

Sprawdź naszą ofertę wiat i zadaszeń w sklepie woodandarch.pl

Zobacz resztę naszych produktów wykonanych w technologii gięto-klejonej.