Jagram-Pro Italy Jagram-Pro Deutschland Jagram-Pro La France Jagram-Pro English Jagram-Pro Espaniol Jagram-Pro Polska
Jagram-Pro S.A.

Nietypowe kształty z drewna klejonego

Nietypowe kształty z drewna

Drewno klejone ma jedną niepowtarzalną zaletę – nietypowe kształty – ze względu na technologię. Dzięki nowoczesnej technologii drewno można wyginać, nadając mu kształt łuku, elipsy, półkola, czy koła. Architekci i projektanci mają możliwość tworzenia konstrukcji drewnianych o dowolnych kształtach dopasowanych do własnych potrzeb. Dlatego stworzyliśmy specjalną podstronę poświęconą właśnie takim konstrukcjom i kształtom. Dostępną pod hasłem – Projekty unikalne. Dostępne tam informacje pokażą skale projektów z jakimi firma Jagram-Pro S.A. miała do czynienia.

W skrócie: znajdziemy tam między innymi projekt Politechniki Wrocławskiej, która stworzyła właśnie taką nietypową konstrukcję. Powstała ona z myślą o upamiętnieniu 70-lecia istnienia Politechniki Wrocławskiej. Tunel w którym wykorzystane są nasze łuki wykonane z drewna klejonego.

Znajdziemy tam również skatepark wykonany w naszej technologii, którego konstrukcja nie była nigdy wcześniej użyta. Znajdziemy też rekonstrukcję budynku z Frankfurtu, w którym trzeba było odzwierciedlić średniowieczne kształty. Nie możemy również zapominać o rodzimym kraju, gdzie nasze łuki posłużyły do stworzenia nietypowych konstrukcji w galeriach w Warszawie, imponujące rozmiary, wagi i średnice łuków dają wrażenie użycia kompletnie innych materiałów. Drewno klejone może zostać użyte również jako dźwigar, który również jest wygięty w łuk dając wrażenie powiększenia objętości hali.

Koło z drewna gięto klejonego
Drewniana konstrukcja z targów Jagram-Pro S.A.

Naszego drewna klejonego można używać również w miejscach do zagospodarowania przestrzeni zielonej między budynkami tworząc konstrukcje komponującą się w naturalny sposób. Taką konstrukcje wykonaliśmy dla Francuskiego Monako.

Ponadto wykonanie w sumie 200mb siedzisk i oparć wykonanych dla hotelu Crowne Plaza w Kopenhadze, to konstrukcja która komponuje się z wewnętrznym zadaszonym ogrodem, wprawiając w osłupienie większość ludzi widzących takie zestawienie pierwszy raz.

A to tylko część unikalnych projektów, które wykonaliśmy oraz zapewne mały procent całości który wykonamy. Każda osoba która ceni sobie własne zdanie i własny styl bycia, w połączeniu z wizjonerskim podejściem do możliwości które daje drewno klejone stworzy coś dla siebie.