Jagram-Pro Italy Jagram-Pro Deutschland Jagram-Pro La France Jagram-Pro English Jagram-Pro Espaniol Jagram-Pro Polska
Jagram-Pro S.A.

Wiaty garażowe i ich zalety

Zalety cartportów

Pewnie wiele osób zastanawia się nad tym jakie zalety posiadają wiaty garażowe z drewna klejonego w porównaniu z garażami tradycyjnymi. Otóż zalet i różnic jest bardzo wiele. Zapraszamy do zapoznania się z największymi zaletami garaży drewnianych. 

Wiaty garażowe – trwałość

Drewno klejone jest znacznie bardziej trwałe niż drewno lite czy też surowce wymagane do budowy garażu tradycyjnego. Potwierdzone certyfikatami właściwości sprawiają, że z wiaty garażowej z drewna klejonego możemy cieszyć się długimi latami. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że drewno wymaga konserwacji. Wystarczy co jakiś czas zabezpieczyć dodatkowo drewno za pomocą środków ochrony drewna. To wystarczy, aby wiaty garażowe była praktycznie cały czas w „świetnej kondycji”.

Jakośćwiaty garażowe

Kolejnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę jest jakość wykonania. Surowiec jakim jest drewno klejone charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Drewno użyte przy budowie wiat garażowych jest impregnowane ciśnieniowo, więc nie są mu straszne deszcze, śniegi czy też grad.

Jakość jest gwarantowana na podstawie restrykcyjnych warunków samego procesu produkcji. Tym samym na każdym z jego etapów przeprowadzane są kontrole i testy.  Dodatkowo każdy z elementów potrzebny do budowy wiaty garażowej posiada odpowiedni certyfikat. Certyfikaty oczywiście można zobaczyć na naszej stronie.

Modułowe elementy

Wiaty garażowe zbudowane są z poszczególnych elementów – łuki drewniane i kantówki klejone (filary pionowe). Jest to dużą zaletą w wielu przypadkach. Możemy np. naszą wiatę rozbudować o kolejne elementy, kupując już tylko i wyłącznie produkty potrzebne do rozbudowy.

Jeżeli z jakiegoś powodu jeden z elementów ulegnie zniszczeniu, chociażby filar pionowy – mamy możliwość jego wymiany.  Bez konieczności kupowania kolejnej, kompletnej wiaty.

Możliwości zastosowania

Możliwości zastosowania wiat garażowych jest wiele. Pierwszą i podstawową funkcją jaką pełnią są to miesjca na schronienie naszego auta. Jeżeli dokonamy odpowiednich modyfikacji np. poprzez zastosowanie zabudowy, wiata garażowa będzie pełniła funkcję pełnowartościowego garażu.

Drugą możliwością zastosowania są drewutnie. Wiata może posłużyć jako miejsce do przechowywania drewna. Będą one zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi i drewno już nam nie zamoknie.

Kolejną możliwością jest pomieszczenie na narzędzia. Wiata garażowa nawet po zaparkowaniu samochodu posiada sporo miejsca na to, aby umieścić tam chociażby narzędzia.

Możliwości zastosowania wiat jest bardzo wiele i nie sposób jest opisać je tutaj wszystkie.

Szybkość budowy

Z budową i montażem wiaty grażowej nie ma żadnego problemu. Na podstawie instrukcji montażu i materiałów dostępnych na naszej stronie, wystarczą dwie osoby, które w jeden dzień zmontują całą konstrukcję. Bez żadnego problemu.

Po zakupie caportu, Klient otrzymuje poszczególne, pasujące do siebie elementy. Z pomocą instrukcji montażu wystarczy je dopasować do siebie i wiata garażowa gotowa!

Kompletne rysunki techniczne oraz instrukcje montażu są bardzo dużą pomocą.

Cena

Najważniejszym kryterium, które wybierają Klienci jest cena. Wiaty garażowe a raczej ich koszt budowy jest znacznie niższy w porównaniu garaży tradycyjnych. Zaoszczędzić tutaj możemy na zakupie surowca. Przy drewnianej wiacie garażowej zakupujemy drewno oraz dodatki, takie jak: okucia montażowe, deskę na dach czy też gont bitumiczny. Przy budowie garażu murowanego tych surowców musimy zakupić odpowiednio więcej. Do tego jeszcze dochodzą koszty budowy. W takim wypadku jeżeli wybierzemy wiatę drewnianą zaoszczędzimy sporo gotówki. W to miejsce zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na zupełnie inne cele.

Sprawdź ceny wiat garażowych w naszym sklepie

Tak więc jest sporo zalet, oczywiście to nie są wszystkie. Warto jest zastanowić się nad wiatą garażową z drewna klejonego. Przyniesie to wiele korzyści i tych funkcjonalnych i tych finansowych. Szeroki asortyment wiat garażowych dostępny  jest w naszym Sklepie Online.

Zobacz dlaczego warto wybrać drewno klejone.