Jagram-Pro Italy Jagram-Pro Deutschland Jagram-Pro La France Jagram-Pro English Jagram-Pro Espaniol Jagram-Pro Polska
Jagram-Pro S.A.

Gotowe konstrukcje – Zmiana wymiarów

Gotowe konstrukcje – Zmiana wymiarów

Wielu Klientów pyta o to, czy gotowe konstrukcje, którą posiadamy w swojej ofercie można zmienić, np. długość, szerokość itd. Odpowiedź jest bardzo prosta – oczywiście, że można!

Produkty z drewna gięto-klejonego mają to do siebie, że można je w łatwy sposób modyfikować. Czy to na długości czy na szerokości. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zmian wymiarów Klient nie kupuje gotowej konstrukcji, ale kupujeposzczególne elementy, z których taką konstrukcję zbuduje.

Drewniane zadaszenie do tarasu

Przykład

Prześledźmy to na przykładzie zadaszenia tarasu Verona 3,5. Standardowe wymiary tego zadaszenia to:

-długość (po ścianie): 5250 mm

-szerokość (często pojmowana jako głębokość): 3500 mm

-wysokość filaru: 2200 mm.

Weźmy pod uwagę, że Klient ma dłuższą ścianę i chce zadaszenie wydłużyć. Proponowana zmiana to 7000mm. Z różnych przyczyn potrzebuje mieć również filary pionowe nieco wyższe o 20 cm. W takim przypadku do ustalenia tego, jakie elementy będą potrzebne do zbudowania takiej konstrukcji posłuży nam Instrukcja montażu która, zamieszczona jest przy każdej z gotowych konstrukcji.

Po sprawdzeniu dochodzimy do wniosku, że klient musi zakupić:

  1. 3 filary pionowe o przekroju 118x120x2400 mm
  2. 2 kantówki 60x140x7000 mm
  3. 9 Łuków 1 omega 56x120x3500 mm
  4. 6 łuków wsporników 55x80x750 mm

Przy ustalaniu ile potrzebnych jest łuków umiejscowionych na dachu przyda nam się informacja, co ile cm są rozmieszczone łuki. Standardowo przyjmuje się, że powinno to być około 70 cm, co jest bezpieczne dla całej konstrukcji. Natomiast nie jest to żaden wymóg, wszystko zależy od upodobań Klienta.

W takim sam sposób, można zmodyfikować dowolne konstrukcje, które są dostępne na woodandarch.pl . Z dostępnych elementów możliwe jest stworzenie dowolnej konstrukcji, nawet nowego produktu gotowego, którego nie posiadamy w ofercie. W takim przypadku, swój pomysł należy przedstawić w formie elektronicznej nawet za pomocą odręcznego rysunku, który zeskanujemy możemy wysłać do naszej obsługi klienta, celem weryfikacji i wyceny.